Blended learning

Vzdělávání jako stavebnice


Zeptejte se zaměstnanců, kolik si po měsíci pamatují z prezenčního školení. 90 % z nich vám řekne, že nic moc.

Taky známe ten pocit frustrace. Proto dnes stavíme blended rozvojové programy, ve kterých je obsah rozložený do menších částí a servírovaný v digitálních i prezenčních formách.

Má to spoustu výhod: Účastníci se učí, když mají zrovna čas. Téma je obklopuje, nesetkají se s ním jen na školení. Kdykoliv si můžou zopakovat všechno, co už se naučili. 
A co je nejlepší? 90 % účastníků si zapamatuje to důležité.

Proč stavebnice?Představte si prezenční školení, digitál, nácvik a další formy jako kostky. Do nich rozložíte to, co chcete lidi naučit, a propojíte je. Přesně jako kostky stavebnice. Vznikne živý program, který postupně dávkuje informace, trénuje a zaryje informaci pod kůži. Potřebujete přidat ke školení informace? Prostě ke stavebnici přidáte další samostatnou kostičku. Možnosti jsou nekonečné.

Šetří čas i náklady

Blended learning šetří čas studentů i lektorů. Digitální formy jsou dostupné kdykoliv, odkudkoliv a pro jakékoliv množství účastníků. Můžete je studovat opakovaně a ve vlastním tempu. Zůstanou vám navždy – je na vás, kolikrát je využijete. 

Takže nějaká novota?


Vůbec ne, tento přístup je ve vzdělávání od nepaměti a dnes se k němu vrací pokrokoví učitelé, kteří využívají metodu tzv. převrácené třídy. Nechávají studenty projít si informace samostatně v digitálních formách a při setkání ve třídě jim pomůžou pochopit souvislosti a zapamatovat si je, odpovídají na otázky a diskutují.  Studenty tak vedou k samostatnosti a kritickému myšlení.

Chcete vzdělávat smysluplně a využít i digitální formy? Napište nám.


Kontakt

Zobárna.cz

 

Jaroslava Hal’ková
Tel.: +420 724 792 543
E-mail: jarka@zobarna.cz

 

IČO: 86576798